»Slovenščina je moja materinščina in to je zame kot zaklad, ki ga hočem dati tudi sama svojim otrokom. Imam tri otroke in kar jim hočem dati za popotnico, je to, da bodo enkrat v prihodnosti ponosni na to, da znajo slovensko. In da se bodo imeli možnost tudi izražati v slovenščini. Mislim, da bi to lahko vzdrževali – da bi pri nas slovenščina živela naprej.«
»Velikokrat namreč pozabljamo, da je ravno to, da mladi v slovenščini uporabljajo svoj sleng, zagotovilo, da bodo v odrasli dobi z enakim veseljem govorili tudi v knjižni slovenščini, saj se je bodo doučili.«
»Doma imam nekaj ovc za hobi. In vsako leto s svojimi otroki nekaj sena damo v kozolec, da bodo to tudi oni znali in da bodo vedeli, zakaj se kozolec uporablja.«
»V življenju sem vedno pazil na integriteto in zato obtožbe zavračam in hočem dokončno razčistiti to zgodbo ter si vrniti dobro ime.«
»Saj veste, kako govorijo tem otrokom, nekaterim govorijo, da so jih starši zavrgli, da jih niso hoteli.«
»Če boste doma pridno govorili slovensko in če bodo otroci peli slovenske pesmi ...'. To ni dovolj.«
»Nimam neke izrazite namere, da bi otrokom trosil poučne nauke. Če v zgodbi sami najdejo kaj poučnega, prav, nočem pa jim pridigati.«
»Upa, da bo imela veliko priložnosti govoriti slovensko, ker misli, da je slovenščina zelo lep jezik, čeprav nekoliko težek.«
»Naše korenine so v tej zemlji globoko zasidrane. In iz njih črpamo moč, voljo in predvsem željo, da bi na tem koščku zemlje ohranjali slovensko besedo in slovensko kulturo naših nonotov.«
»Pomembno je, da otroci ostanejo v istih šolah, da ostanejo v istih vrtcih, da se jim življenjsko okolje ne spremeni bistveno. Hkrati pa, da s tem korakom rešujemo življenja, saj smo 4. avgusta celoten dan reševali življenja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju